مطلب زیر با عنوان ” به فکر خودت باش ” از سایت yaghout-art.ir “یاقوت” کپی شده است:

توضیح پس از انتشار: یکی از دوستان در بخش نظرات گفتند که: «think for yourself در واقع به معنی “خودت فکر کن” است. به فکر خودت باش یعنی think about yourself.» چون من به زبان انگلیسی وارد نیستم از همان عنوانی که در سایت یاقوت آمده بود استفاده کردم.

پوستری با عنوان “به فکر خودت باش” که توسط آگوستو زامبوناتو طراحی شده و به موضوع تاثیر رسانه، شبکه‌های اجتماعی، اینترنت و بطور کلی تکنولوژی بر زندگی انسان می‌پردازد.

به فکرخودت باش

آگوستو زامبوناتو درباره این پوستر می‌گوید:

پوستر به فکرخودت باش!در واقع تفسیری از وابستگی و اعتیاد بی رویه به اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و بطور کلی تکنولوژی است. مردی که با USB در تصویر دیده می شود نماد و نماینده مردم عصر حاضر است که کاملا تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته و خودش نیز نسبت به این وابستگی و اعتیاد آگاهی ندارد و بخاطر همین است که نماد تکنولوژی را در پشت سر قرار دادم.

دو پوستر دیگر در همین زمینه و از همین طراح را در ادامه ببینید

به فکر خودت باش

آگوستو زامبوناتو، طراح گرافیک و تصویرگر جوان برزیلی است که در سال ۱۹۹۱ در سانتا ماریا به دنیا آمده و در دانشگاه فدرال سانتاماریا و دانشکده هنر و طراحی سوانا تحصیل کرده است. علاقه خاصی به طراحی پوسترهای تصویرمحور دارد و بیشتر سعی می‌کند پیام خود را توسط یک تصویر با قابلیت پیام رسانی و بدون متن و یا متن خیلی کوتاه به مخاطب منتقل کند. قدرت بصری مخاطب را ارج می‌نهد و تلاش می‌کند کمتر از حروف و جملات در کار خود استفاده کند و بیشتر با زبان تصویر سخن بگوید. از این رو می‌توان گفت با سن نسبتا پایین خود به سبک خوبی در تصویرسازی هایش رسیده‌ است.

به فکر خودت باش

دسته بندی شده در: